‘Arma nuk ka qenë e imja por e punonjësit të IMT-së’/ Qani Muça në Gjykatë: Më vodhën 80 mijë € kur shembën shtëpinë

0
Gjigandi

55-vjeçari që plagosi me armë zjarri tre ditë më parë punonjësin e IMT-së, Ilirjan Gavelli është lënë në burg.

Burime për median bëjnë me dije se shtetasi Qani Muça ka pohuar para trupit gjykues se punonjësit e IMT-së i kanë vjedhur edhe rreth 80 mijë euro që i ka pasur të fshehura në godinë. Sakaq ka mohuar që arma të ketë qenë e tija, duke akuzuar se kanë qenë punonjësit e IMT-së ata të cilët kanë pasur armë. Sipas tij, konflikti ka lindur pas provokimit të inspektorit, që i ka thënë se “nuk deshe të marrësh hyrje, rri mes 4 rrugëve tani”.

Muça akuzohet për veprat penale “tentativë vrasje ndaj funksionarëve publike” mbetur në tentativë dhe “armëmbajtje pa leje”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu