Akuzohet për fshehje pasurie, GJKKO kalon për gjykim dosjen e Ardian Hajdarit

0
13
Gjigandi

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka kaluar për gjykim dosjen e anëtarit të Komisionit të Pavarur të Apelit, Ardian Hajdari.

Burime për median bëjnë me dije se Hajdari do gjykohet për veprën penale “Fshehje dhe mosdeklarim të ardhurash”.

Ardian Hajdari është anëtari i dytë i Kolegjit që pezullohet dhe përballet me drejtësinë, pas Luan Dacit, i cili dhe u shkarkua pasi u deklarua fajtor me vendim të formës për falsifikim të formularit të aplikimit për një pozicion në institucionet e vettingut.

Hajdari u akuzua për deklaratën se kishte një eksperiencë 17 vjeçare si avokat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu