Afera me privatizimin e “Partizanit”, paraqitet sërish në SPAK ndërtuesi Fatmir Bektashi

0
Gjigandi

Ndërtuesi Fatmir Bektashi është paraqitur sërish në SPAK këtë të premte.

Ai është thirrur nga Prokuroria e Posaçme në kuadër të hetimeve mbi aferën e privatizimit të ish-kompleksit “Partizani”.

Lidhur me këtë aferë ndodhet nën masën e sigurisë “arrest me burg”, Jamambër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Berisha. Për këtë të fundit është caktuar “detyrim paraqitje” dhe moslejimi i daljes së tij jashtë Shqipërisë.

Ndërtuesi Fatmir Bektashi ka mbërritur në SPAK. Ai është marrë nën hetim për akuzën e korrupsionit dhe pastrimit të parave në lidhje me aferën për kompleksin Partizani.

 

p.k\dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu