5 vjeçarja u vra nga nëna e saj. Gjendet trupi, nuk ishte rrëmbim

0
93
Gjigandi

Kthesë dramatike në historinë e vogëlushes Elena Del Pozzo, 5 vjeçe, e cila u nda nga jeta pasditen e djeshme në Katania. E ëma i kishte raportuar karabinierëve se ishte sulmuar nga tre burra, pak pas orës 15:00, pas daljes nga kopshti.

Mëngjesin e sotëm, gjatë inspektimit të shtëpisë së familjes në Mascalucia, gruaja u rrëzua në një klithmë të gjatë dhe pak më pas i çoi ushtarët në fushën ku kishte fshehur trupin e fëmijës së saj. Nuk kishte pasur asnjë rrëmbim, asnjë agresion nga njerëz të armatosur, një version që gruaja kishte treguar dhe që kishte ngritur në këmbë policinë e Katanias.

Lajmi konfirmohet nga prokurori publik i Katanias, Carmelo Zuccaro: “Fatkeqësisht, trupi i Elenës së vogël u gjet me rekomandimin e nënës së saj”.

Mbrëmë hetuesit dhe magjistratët e kishin dëgjuar gruan prej kohësh: “Gjatë një marrje të gjatë në pyetje ajo jepte deklarata që nuk”, vijon prokurori Zuccaro. Por ajo e kishte konfirmuar gjithmonë tezën e sulmit nga tre persona me kapuç, “përfshirë edhe një të armatosur me pistoletë”. Një version i mohuar nga policia  në zonë, të cilët nuk kishin regjistruar ndonjë prani të dyshimtë.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu