324 kg kokainë në Portin e Durrësit/ SPAK zgjat afatin e qëndrimit në paraburgim për shoferin e kamionit (Emri)

0
36
Gjigandi

Gjykata e Posaçme ka zgjatur këtë të premte me 3 muaj afatin e qëndrimit në paraburgim për Nazif Ajroskin.

Kujtojmë se 40-vjeçari nga Maqedonia e Veriut ka punuar si shofer kamioni, në anijen ku sekuestruan 324 kg kokainë në Portin e Durrësit në qershor të vitit 2021.

Burime për median bëjnë me dije se 40-vjeçari po hetohet nga SPAK për veprat penale  “Trafik të narkotikëve”, në bashkëpunim, “Grup të strukturuar kriminal” dhe “Kryerje veprash nga organizata kriminale”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu