​Osmani takohet me Ramën

0
15
blank
Gjigandi

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ky i fundit pas takimit me liderin e Nismës, Fatmir Limaj, ka arritur në objektin e legjislativit. Derisa më pas pritet të shkojë në ekzekutiv për t’u takuar me homologun e tij, kryeministrin, Avdullah Hoti.
Arsyeja e vizitës se Ramës në Kosovë është propozim-aktakuza e Prokurorisë Speciale ndaj dy liderëve të UÇK-së, presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli./KosovaPress/

Burimi: top-channel.tv

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu