Lajme

Ja detajet e organizimit të protestës së PD

Protesta e demokratëve do të jetë një marshim që nis nga sheshi "Skënderbej", e më pas për t'u mbledhur të gjithë në sheshin përpara Kryeministrisë. Protesta nis në orën 12:00...

Qeveria ndalon Facebook-un për ushtarakët

Ushtarakët nga sot e tutje do të përballen me një disiplinë më të fortë, teksa duhet të zbatojnë me përpikmëri 50 pika, ku pjesë e tyre janë fotot në Facebook...

ShowBiz

Shkëndija shfaq asetet e saj (Foto)

Bukuroshja nga Kosova, Shkëndije Mujaj, ka treguar se është në një formë të mirë. Ajo i ka postuar në orët e vona të natës disa foto në Instagram dhe Facebook ku...

Shkëndije Mujaj publikon ‘foton shpërthyese’

Shkendije Mujaj, vazhdon të provokojë me foto të nxehta dhe duke ekspozuar “asetet” e saj fizike. Sërish duke fotografuar trupin e saj me një aparat cellular, Shkëndije Mujaj ka sjellë një...

Video Gallery

PD: Rama po hesht për çdo rast inkriminimi

Partia Demokratike akuzoi sot Kryeministrin Rama se po hesht për çdo rast inkriminimi. Në një deklaratë për mediat, deputeti Flamur Noka tha se Partia Demokratike ka denoncuar me prova e me fakte se Edi Rama ka bërë deputet të Kuvendit të Shqipërisë, një të dënuar për trafik prostitucioni në rrethan View the original article here

Makina bie në kanal, humbë jetën shoferi

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mesditën e stome në aksin rrugor Shkodër-Lezhë.Sipas informacioneve, mësohet se viktima është identifikuar me emrin Përparim Zagani. Bëhet me dije...

Këshilli i Qarkut të Korçës ndërron kryesi

Anëtarët e Këshillit të Qarkut të Korçës vendosën këtë të shtunë emërimin e Sotiraq Filos, kryebashkiak i Korçës, Petrit Kupes, Ali Lahos, Gëzim Topçiut, Ylli Muzakës, Ana Verushit, Theodhor Brehut...

Bajamet për fytyrë të freskët

Për një fytyrë me lëkurë të thatë ose të yndyrshme, ju këshillohet që të përdoret një maskë me bazë bajamet. Nëqoftëse ndiqni hapat bazë, ju do të keni një fytyrë të freskët dhe me shkëlqim.Për ta realizuar atë ju duhen 3-4 bajame, qumësht. Në mëngjes hidhni pak qumësht në tas dhe në të hidhni

Gjethet e manave, ilaç kundër diabetit

Fruti i manit është i ëmbël dhe i shijshëm, ku përbëhet prej sferave të imta të lidhura në kokrra. Gjethet e tyre janë të mrekullueshme, pasi janë një ilaç natyral...

Përdoruesit e iPhone 6 Plus kanë hasur probleme tek kamera (VIDEO)

Disa përdorues të iPhone 6 Plus-it">Plus-it janë ankuar në forumet e Apple-it se kamera e këtij telefoni është shumë difektoze. Sipas tyre, kamera e iPhone 6 Plus-it">Plus-it nuk fokusohet, prandaj bën foto të paqarta, pamja është e mjegullt dhe e shtrembëruar. Si duket problemi lidhet me stabilizuesin optik të imazheve (OIS), një veçori që gjendet vetëm tek iPhone 6 Plus dhe...

Microsoft prezanton Skype Translator

U prezantua në muajin maj si një risi e Microsoft, ndërsa tani kompania e Bill Gates ka nisur hedhjen në terren të përkthyesit universal zanor. Bëhet fjalë për një program...

Na ndihmoni duke br Like faqen ton.


Na ndihmoni duke br Like faqen ton.


.