Zyrtarët amerikanë besojnë se Kurti i gënjeu

0
234
blank
Gjigandi

ABC24 AL ka zbuluar një mesazh nga burimet e veta ku thuhet se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është në telashe serioze me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I gënjeu ata lidhur me taksën dhe se po mbështetet në evropianët në vend të amerikanëve.

“Burimet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës tregojnë se Kurti është në telashe serioze me SHBA’në”, thonë burime të ABC24

Tutje, amerikanët besojnë se Kurti nuk është i denjë për pozitën e kryeministrit.

Lexo edhe:  Bilanci me COVID-19 në Kosovë: 1.122 raste aktive

“Ekziston një listë e zyrtarëve të cilët besojnë se ai i ka gënjyer ata lidhur me çështjen e taksës dhe se Kurti nuk është i denjë për pozitën e kryeministrit”.

Gjithashtu, gjithmonë sipas burimeve të ABC24 AL, Kurti ua ka bërë me dije amerikanëve se po mbështetet tek evropianët në vend të tyre.

“Kurti ka sinjalizuar SHBA’të se do të mbështetet tek evropianët në vend të amerikanëve”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu