Zjarri në Libofshë merr përmasa të frikshme, digjen ullinjtë mijëravjeçarë. Flakët u afrohen banesave

0
Gjigandi

5 mjete zjarrfikëse, të Fierit, Lushnjës, Patosit dhe Rroskovecit po punojnë në terrenin e thyer e të vështire për të vënë nën kontroll flakët të cilat u janë afruar edhe banesave.

Banorët e zonës janë në panik dhe të dëshpëruar për djegien e ullinjve shumëvjeçare të tyre.

Nga flakët është djegur një banesë e braktisur ndërkohë që mjetet janë përqendruar pranë banesave.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu