Zjarr i madh në Korçë/ Flakët ‘përpijnë’ zonën e ‘Grurit të Cjapit’

0
Gjigandi

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën e njohur në Korçë, siç është ajo e ‘Gurit të Cjapit’.

Burime për median bëjnë me dije se zona ndodhet në luftë me flakët prej mbrëmjes së djeshme dhe në terren ndodhen më shumë se 20 forca të zjarrfikëses.

Mësohet se ndërhyrja e forcave të zjarrfikëseve është favorizuar, pasi zona mund të përshkohet edhe nga mjetet, çka do të ndihmojë në shuarjen e vatrës.

Ende nuk dihet sipërfaqja e shkrumbuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu