Zhdukja e Ervis Martinaj/ Merren në pyetje dy kushërinjtë Avdylaj

0
Gjigandi

Prokuroria e Kurbinit ka kërkuar që policia të marrë në pyetje dy persona në lidhje me të shumëkërkuarin Ervis Martinaj.

Burime për median bëjnë me dije se në pyetje janë marrë shtetasit  Jasim dhe Astrit Avdylaj (kushërinj). Të pyetur nga policia, Avdylaj kanë shprehur se ndodhen në arrest shtëpie dhe kanë qenë të monitoruar, duke shmangur lidhjet që mund të kenë pasur.

“Ne jemi në arrest shtëpie jemi të monitoruar nga policia”, mësohet se kanë thënë ata. Më herët është kontrolluar edhe banesa e tyre me vendim gjykate./bw

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu