Zbardhet intervista e shqiptarit që vrau vajzën me thikë: Mohoi sakrificat që kisha bërë për të

0
240
Gjigandi

Trafikanti i dënuar i drogës Petrit Lekaj, 49 vjeç, goditi me thikë tetë herë vajzën e tij Sabrina Lekaj, 20 vjeçe, në Mercedes-in e saj të bardhë, gjatë rrugës për në Hungry Jack’s në Adelaide të Australisë.

Ngjarja e rëndë ndodhi korrikun e kaluar.

Gjykata Supreme e Australisë së Jugut lëshoi këtë të enjte audio të regjistruara nga policia ndërsa ata u përpoqën të gjurmojnë Lekajn kur oficerët morën njoftime që vajza e tij ishte plagosur me thikë.

“A mund të më thuash çfarë ka ndodhur? Ndoshta mund të arrijmë te vajza juaj dhe ta ndihmojmë”- thotë një nga oficerët, raporton 7Neës.

“Jo, ajo është zhdukur .. ajo është zhdukur”, përgjigjet Lekaj.

Në Gjykatë u tha se babai kishte marrë një thikë kuzhine 15 cm, duke çuar vajzën e saj për të blerë ushqime, ndërsa kishte planifikuar të përballej me të për shkak të marrjes së drogës rekreative dhe shkuarjes nëpër “party”.

Lekaj tha se ai kishte për qëllim vetëm ta frikësonte, por nuk e përballoi dot kur vajza i tha se nuk i interesonin “sakrificat që ai kishte bërë për t’i dhënë asaj një jetë më të mirë”.

Në një intervistë të përhumbur nga policia e regjistruar në një strukturë të shëndetit mendor, Lekaj rrëfeu për vrasjen e vajzës së tij të vetme.

Kur u pyetën pse Sabrina u gjet me plagë thike në të gjithë pjesën e sipërme të kraharorit, babai i dy fëmijëve pëshpëriti: ‘Unë i bëra ato’.

“E godita vazhdimisht me thikë…ajo ishte duke shkelmuar derën dhe dritaren. Pastaj shkoi në pjesën e pasme të makinës …. ‘

Kur ai më në fund hodhi thikën, burri tha se i vuri dorën në fyt dhe e mbyti.

Pasi Sabrina pushoi së luftuari, ai i ktheu thikën vetes.

Lekaj u gjet pranë vajzës së tij me një plagë të rëndë në stomak 250 metra larg shtëpisë periferike të familjes në Parkun Kidman, raporton Panorama.

Ai u trajtua në Spitalin Royal në Adelaide.

“Unë dëshiroj të mos isha … Unë dëshiroj që … dëshiroj të mos isha këtu,” ai belbëzoi. “Është e papërshkrueshme të mendosh se çfarë bëra”.

Lekaj u deklarua fajtor për vrasje në gusht dhe do të dënohet javën tjetër.

Në një seancë të mërkurën, avokati i tij tha që babai nuk mund t’i shpjegonte veprimet e tij.

Gjykata dëgjoi se Sabrina kishte qenë në festë një natë para vrasjes me miqtë ku konsumoi kokainë, ekstazë dhe Xanax.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu