Vrau dy motrat në Astir, dënohet me burgim të përjetshëm Përparim Ademi

0
Gjigandi

Është dënuar me burgim të përjetshëm Përparim Ademi, autori i vrasjes së dyfishtë në Tiranë.

Krimi i rëndë ndodhi paraditen e 31 dhjetorit 2020, ku Ademi ekzekutoi me kallashnikov Kristina Bardhi dhe motrën e saj Zhaneta Metani brenda banesës së tyre në zonën e Astrit.

59-vjeçari kishte pasur lidhje intime të dy motrat dhe nuk pranonte ndarjen nga ato, dhe kjo ishte arsyeja që e çoi Ademin në krimin e tmerrshëm.

Në dosjen e krimit të rëndë, ku thuhej se autori Përparim Ademi ka marrë peng Zhanetën një ditë para se ta vriste, bashkë me të motrën, si dhe e ka kërcënuar që të rikthehej me të. Siç citohet në dosje, Ademi i ka kërkuar Zhanetës që të ndahej nga i dashuri dhe e ka çuar në një hotel, ku edhe kanë kryer marrëdhënie seksuale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu