Vijon bojkoti i mësimit, pedagogët nuk tërhiqen nga protesta

0
Gjigandi

Ka nisur dita e tretë e protestës së pedagogëve të universiteteve publike, ku kërkohet rritje pagash dhe përmirësim të kushteve. Prej tre ditësh është pezulluar edhe mësimdhënia. Edhe këtë të mërkurë auditoret në Fakultetin e Shkencave të Natyrës janë bosh.

Kujtojmë që gjatë ditës së djeshme, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me përfaqësuesit e unversiteteve publike dhe private. Rama tha se koha kur qeveria rriste paga në mënyrë uniforme ka përfunduar dhe se duhet rritur rankimi i Unversitetit të Tiranës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu