Vijojnë temperaturat e larta në Shqipëri, parashikimi i motit për ditën e premte

0
Gjigandi

Vendi ynë do të vijojë edhe për ditën e nesërme të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore. Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore. Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina me shpejtësi deri në 7-10m/s.

Temperaturat parashikohen :

në zona malore 4 deri 22°C

në zona e ulëta 4 deri 27°C

në zona bregdetare 11 deri 26°C

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu