U takua me raportuesen e PE, Veliaj: Detyra jonë është të përmbushim detyrimet, miqtë promovojnë

0
9
Gjigandi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është takuar këtë të martë me Raportuesen për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santos.

Nëpërmjet një video-live, Veliaj tha se këto ekipe europarlamëntarë promovojnë dita ditë hyrjen e Shqipërisë në BE.

“Më vjen mirë që miq të rinj dhe të vjetër promovojnë hyrjen e Shqipërisë në BE. Detyra jonë është të përmbushim të gjitha detyrimet dhe të krijojmë një copë Europe këtu. Unë besoj që dakortësinë ekonomike, kulturore e kemi me qytetet e Bashkimit Evropian”, tha ndër të tjera ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu