U përpoq të vidhte shtëpinë, hajduti sulmohet nga pulëbardhat e ”nxehura’’

0
Gjigandi

Një hajdut u sulmua nga një tufë pulëbardhash të inatosura teksa përpiqej të vidhte një shtëpi.

40-vjeçari Casey McDonnell po ecte në majë të gishtave në oborrin e një shtëpie në Blackpool, Britani në orën 04:14 të mëngjesit, por shqetësoi disa pulëbardha që po përpiqeshin të pushonin.

Në regjistrimin e kamerës shihet që zogjtë të zemëruar ngrihen në ajër dhe i vërsulen McDonnell teksa ai provon të hapë bravën e derës së pasme të shtëpisë. Ndërsa sheh tufën e fluturakëve që koordinojnë një sulm, ai frikësohet.

McDonell largohet me vrap duke valëvitur duart para fytyrës në një përpjekje të dëshpëruar për t’u mbrojtur nga sqepat e pulëbardhave.

Sipas detektivëve, materiali i videos i ndihmoi të identifikonin lehtësisht grabitësin,i cili u arrestua dhe u ngarkua me akuzën “vjedhje në tentativë”. Ai është dënuar me 12 javë burg dhe një gjobë prej 239 Paund.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu