Tensione mes deputetëve të Berishës dhe Gardës, Noka është ngjitur mbi kangjella dhe ka kaluar portën

0
Gjigandi

Tetë deputetë opozitar nuk janë lejuar të hyjnë në kryesinë e Kuvendit për shkak të përjashtimit nga sekretaria e etikës.

Deputetët e përjashtuar janë ndaluar nga Garda e Republikës që të hyjnë në kryesinë e Kuvendit.

Punonjës të shkumtë të Gardës së Republikës ndodhern në vendngjarje, pasi kanë marrë urdhër të mos lejojnë deputetët të hyjnë në mbledhjen në të cilën do të diskutohet për Projektbuxhetin e vitit 2024.

Deputetët qëndrojnë jashtë kryesisë së kuvendit, në përpjekje për të shkyer kangjellat e portës së Kryesisë.

Ndërkaq, Noka është ngjitur mbi kangjella dhe ka kaluar portën.

 

RonaTyra

p.k\dita

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu