Tashmë zyrtare, Chielini lojtar i Los Angeles FC

0
12
Gjigandi

Giorgio Chielini i ka dhënë fund aventurës së tij me Juventusin duke iu bashkuar skuadrës Los Angeles FC që luan më MLS. Njoftimin e ka bërë të ditur menaxheri i përgjithshëm i ekipit kalifiornian John Thorrington.

“Giorgio Chiellini është njëri prej nesh deri në fund të sezonit 2023 dhe për klubin tonë është një mundësi unike. Ka pak lojtarë në botë me përvojën e tij”.

Njoftimi vjen nga John Thorrington, bashkë-president dhe menaxher i përgjithshëm i Los Angeles FC, një nga dy skuadrat nga metropoli kalifornian që luajnë në MLS të Amerikës së Veriut.

Los Angeles është aktualisht në krye të renditjes, me 29 pikë në 14 ndeshje dhe Chiellini mund të debutojë në ekipin e tij të ri në derbin kundër Los Angeles Galaxy më 8 korrik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu