24.5 C
Tirana
E enjte, 21 Shtator, 2023
Ballina Etiketimet Zemr

Etiketim: Zemr

Edhe në moshën 91-vjeçare, ky tifoz nuk humbet asnjë ndeshje të...

0
Pasioni i tij duket më i farkëtuar se kurrë. Venant Sochon, 91 vjeç, është ndjekësi (tifozi) historik i Laval. Ai banon rreth 30 kilometra...

Salmoni, burim i shkëlqyer ushqimor për zemrën dhe trurin

0
A është salmoni i shëndetshëm? Është një pyetje e drejtë pasi salmoni është një peshk yndyror me një sasi të madhe yndyrash. Megjithatë, kjo...

Ja ushqimet që ndihmojnë në parandalimin e bllokimit të arterieve dhe...

0
Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku kryesor i vdekjeve në mbarë botën. Arteriet e bllokuara kufizojnë rrjedhjen e gjakut në të gjithë trupin dhe kështu rrisin...
Tifozët e Liverpoolit festojnë triumfin e ekipit të zemrës në FA Cup me hitin e Dua Lipës dhe Cal…

Tifozët e Liverpoolit festojnë triumfin e ekipit të zemrës në FA...

0
Dua Lipa ishte e lumtur pasi pa tifozët e Liverpoolit duke festuar nën himnin e saj "One Kiss" pas triumfit të skuadrës në FA...

Për herë të parë, Zlatan hap zemrën. Pranon vështirësitë si futbollist...

0
Përqendrim maksimal te fundi i sezonit, që mund t'i japë titullin Milanit. Në shtëpinë kuqezi, as vetë gjiganti suedez  nuk po mendojnë për të...

Përfitimet shëndetësore të kumbullave, nga mbrotja e shëndetit të zemrës deri...

0
E pasur me antioksidantëKumbullat janë të mbushura me komponime bimore që kanë veti antioksiduese, kjo do të thotë se ato ndihmojnë në parandalimin e...

Dështimi i zemrës, çfarë e shkakton, siptomat dhe trajtimi

0
Dështimi i zemrës, i njohur ndonjëherë si dështimi kongjestiv i zemrës ndodh kur muskuli i zemrës nuk pompon gjak aq mirë sa duhet. Kur...

Kanceri i zemrës: A ekziston një gjë e tillë?

0
Përgjigjja është po. Shumica e tumoreve që formohen në zemër nuk janë kancerogjene. Por disa tumore të zemrës mund të jenë kancerogjene.Kanceri që fillon...

A shkakton pirja e kafesë probleme me shëndetin e zemrës?

0
Përfitimi i parë që na vjen në mendje kur mendojmë për kafenë është se ajo ndihmon kur jemi të lodhur. Kafeja dhe pijet e...

Ja ushqimet që përmirësojnë shëndetin e zemrës

0
Fasulet e zezajanë të mbushura me lëndë ushqyese të shëndetshme për zemrën. Folati, antioksidantët dhe magnezi mund të ndihmojnë në uljen e presionit të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS