32.5 C
Tirana
E premte, 12 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Ujit

Etiketim: ujit

Paralajmërohen reduktime të ujit, bëhet thirrje për raportimin e keqpërdoruesve

0
Ushtruesi i detyrës së kryeshefit ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit "Prishtina", Sokol Xhafa, ka publikuar disa video ku shihen qytetarët duke e keq-shfrytëzuar...

​Qytetarët e Podujevës nga sot me reduktime të ujit të pijshëm

0
Për shkak të shpenzimeve enorme të ujit të pijshëm, mungesës së ujit në pikat e larta dhe në qendër të qytetit të Podujevës, KRU...

Reforma e ujit/ Ujësjellësit “përmblidhen” në 15 shoqëri

0
Pas reformës energjetike në vitin 2015, në mandatin e tretë qeveria e drejtuar nga socialistët do të reformojë  sektorin e ujësjellës-kanalizimeve, duke e centralizuar.58...

Depozita e ujit bie mbi tre makina të parkuara në Tiranë....

0
TIRANË- Për pak sa nuk ka shkaktuar tragjedi njerëzore rënia e një depozite uji në Tiranë.Depozita ka rënë nga taraca e pallatit dhe ka...

Skenderaj ende po përballet me mungesën e ujit të pijshëm

0
Në fshatrat e Drenicës nuk kanë shumë probleme me rrymë sa kanë probleme me mungesën e ujit të pijshëm.Komuna e Skenderajt nuk ka buxhet...

Dita Botërore e Ujit/ Veliaj: Mbajmë premtimin për furnizimin 24 orë...

0
Në Ditën Ndërkombëtare të Ujit, Ndërmarrja Ujësjellës-Kanalizime e Tiranës organizoi një ditë të hapur, me plot aktivitete informuese dhe argëtuese, për fëmijët e kopshteve...

22 marsi, Dita Botërore e Ujit

0
Sot më 22 mars shënohet Dita Botërore e Ujit. Ideja për këtë ditë ndërkombëtare daton në vitin 1992, vit në të cilin u zhvillua...

Vera në Aqua Park, parku më i madh i lojërave të...

0
Parku më i madh i lojërave të ujit Aqua park është rihapur, duke zbatuar të gjitha protokollet e sigurisë të caktuar për përballimin e...

Mungesë të ujit të pijshëm, 800 banorë të fshatit Burimas në...

0
800 banorë të fshatit Burimas në bashkinë e Maliqit kanë protestuar për mungesën e ujit të pijshëm. Pretendimet e tyre shkojnë larg pasi sikur të...

​’Hidrodrini’ nis aplikimin e reduktimeve të ujit

0
Kompania Rajonale e Ujësjellësit ‘Hidrodrini’ në Pejë, ka njoftuar konsumatorët se si pasojë e mungesës së reshjeve gjatë stinëve Dimër-Pranverë, ka filluar aplikimin e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS