2 C
Tirana
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Turqia

Etiketim: Turqia

Miliona euro për kurim në Turqi/ Nga Shqipëria janë nisur 270...

0
“Trajtimi për kurimin e virusit Covid-19 po u kushton shumë para shqiptarëve. Të pasurit po zgjedhin të luftojnë infeksionin në vendet fqinje duke u...

Operacioni ndërkombëtar “Bosfori”/ Sekuestrohen 1776 armë ilegale nga Turqia, kontrolle edhe...

0
Një total prej 24 vendesh, mes tyre edhe Shqipëria të mbështetur nga institucionet dhe agjencitë e BE përfshirë Europol, janë bashkuar për të goditur...

Turqia furnizon Serbinë me dronë, Majko: Do ta mbajmë shënim

0
Turqia është një nga tre aleatët strategjikë të Shqipërisë, por në datë 6 Tetor në media doli lajmi se Ankaraja do të furnizojë me dronë ushtarak...

Rama flet për të infektuarit që shkojnë për kurim në Turqi...

0
Kryeministri Edi Rama foli sot për të gjithë ata të infektuar nga Covid-19 që zgjedhin të kurohen në Turqi duke iu përgjigjur dhe kritikave...

Denoncimi: Shkoi në Turqi i prekur nga Covid, nuk i gjetën...

0
Gazeta Mapo ka mësuar një rast të një zyrtari të lartë të shtetit, në moshë mjaft të re, që është dërguar me urgjencë drejt Turqisë,...

Cakaj takon Çavuşoğlu, Turqia mbështet Shqipërinë për kandidaturën në Këshillin e...

0
Gjatë qëndrimit të tij në Antalia, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm...

A rrezikohet Shqipëria nga një tërmet si ai i Turqisë?

0
  Sizmologu Llambro Duni ka komentuar situatën që po kalojnë Greqia dhe Turqia, të cilat u tronditën mesditën e së premtes nga lëkundjet e forta të një tërmeti me...

Shqiptarja flet nga Turqia: Po e kalojmë natën jashtë, kemi frikë...

0
Pas tërmetit shkatërrimtar, qytetarët në Izmir mbrëmjen e sotme po e kalojnë jashtë nga frika e pasgoditjeve. Fatmirësisht deri tani nuk raportohet për shqiptarë të...

Tërmeti i fuqishëm në Turqi/ Reagon Rama: Në këtë ditë kaq...

0
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë ditën e sotme. Postimi i plotë: Trishtim e keqardhje për goditjen nga tërmeti në...

Tërmeti i fuqishëm/ Basha: Solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë...

0
Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar me një mesazh ngushëllimi për familjet e viktimave të tërmetit të fuqishëm sot në Turqi. Në një postim...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS