fbpx
11 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Trupi

Etiketim: trupi

Vetëm kështu mund të largohet helikobakteri nga trupi

0
H. pylori ose Helikobakteri pylori është një baktere e cila shkakton infeksion në stomak. Ky infeksion zakonisht çon në simptoma të ndryshme si të...

Vetëm kështu mund të largohet helikobakteri nga trupi

0
H. pylori ose Helikobakteri pylori është një baktere e cila shkakton infeksion në stomak. Ky infeksion zakonisht çon në simptoma të ndryshme si të...

11 shenja rreziku që sinjalizon trupi kur ka nevojë për magnez

0
Jürgen Vormann, nutritionist dhe president i Federatës Gjermane të Kërkimit të Magnezit, argumenton se mungesa e magnezit është një nga deficitet ushqyese më të...

U denoncua i humbur në Vlorë, gjendet i pajetë trupi i...

0
rupi i pajetë i një 33-vjeçari është gjetur i pajetë në qytetin e Vlorës. Burimet bëjnë të ditur se bëhet fjalë për shtetasin Martin...

Çfarë po përpiqet t’ju thotë trupi përmes thonjve të cilët po...

0
Ndër mineralet më thelbësore apo më të rëndësishme në trupin e njeriut është magnezi sepse furnizon shumë antioksidantë dhe veti tjera të rëndësishme Veç kësaj,...

Këmishat-fustan që nuk do të doni t’i hiqni nga trupi!

0
Çfarë më mirë se veshjet esenciale do ta mbushnin dollapin me blerje të zgjuara?! Po flasim kësaj here për fustanet-këmishë! Ndërsa fillimisht u frymëzua nga...

Kur nuk është trupi juaj, por shpirti juaj që lodhet

0
Kur kemi kaluar periudha të gjata duke qenë të stresuar jashtëzakonisht mendërisht ose emocionalisht, shpeshherë shpirtrat tanë mund të bien në prehje të thellë...

Ju del gjumi çdo natë në të njëjtën orë, ja nga...

0
Ju ka ndodhur të zgjoheni për disa netë rresht në të njëjtën orë? Mund të duket rastësi, por mjekësia tradicionale kineze (TCM) mund të ketë...

Supa magjike e cila eliminon helmet dhe yndyrat nga trupi

0
Supa plot vitamina dhe minerale – forcon imuniteti, nxjerr helmet nga organizmi dhe ndikon pozitivisht në humbje peshe! Vlera të ulëta kalorish, andaj mund ta...

Lëngjet detoksifikuese të cilat duhet t’i bëni pjesë të dietës suaj,...

0
Në ditët e sotme, shumica e njerëzve janë duke u përpjekur të përmirësojnë shëndetin e përgjithshëm përmes lëngjeve detoksifikuese, të cilat ndihmojnë në pastrimin...