18.5 C
Tirana
E mërkurë, 5 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Tok

Etiketim: Tok

Martesa e parë në ‘hënë’, Boateng dhe Fradegrada kapërcejnë kufijtë tokësorë...

0
Ai drejtoi "Pekin Express", është një nga fytyrat kryesore të "Real Time", por emri i Enzo Miccio është i lidhur pashmangshmërisht edhe me konceptin...

UFO-t vizitojnë tokën? Kongresi amerikan merr vendimin për provat e ofruara

0
Sipas shkencëtarëve më në zë, edhe nëse alienët ekzistojnë e mira do të ishte që t'i linim të qetë. Megjithatë, me kalimin e kohës...

Sarandë, gjykata sekuestron mijëra metra katrorë tokë pranë vijës bregdetare

0
Gjykata e Sarandës vendosi të enjten caktimin e masës së sekuestros paraprake për një sipërfaqe toke prej 10 230 m2, në zonën Turizëm-Kanal i...

Asteroidi gjigand pranë Tokës, do të kalojë në një distancë prej...

0
Asteroidi më i madh i vitit po përgatitet të kalojë pranë Tokës rreth orëve të pasdites. Trupi qiellor nuk përbën kërcënim, pasi do të...

Asteroidi dy herë më i madh se Burj Khalifa do t’i...

0
Një asteroid dy herë më i madh se ndërtesa Burj Khalifa në Dubai, do t'i afrohet Tokës më 27 maj, sipas Qendrës së NASA-s...

Vushtrriasit ia uzurpojnë 30 ari tokë

0
Një qytetar nga Vushtrria ka raportuar në polici se një person ia ka uzurpuar 30 ari tokë.Sipas raportit të policisë thuhet se palët janë...
Në Ditën Ndërkombëtare të Tokës – Rita Ora sjell fotografi të mrekullueshme në natyrë

Në Ditën Ndërkombëtare të Tokës – Rita Ora sjell fotografi të...

0
Ditën e djeshme (22 prill) është shënuar Dita Ndërkombëtare e Tokës.Është një ngjarje që festohet në të gjithë botën në datën e lartpërmendur për...

Thirrje për të gjithë: Ta shfrytëzojmë sa më racionalisht tokën

0
Ngrohja globale është sfida aktuale me të cilën përballet njerëzimi si rrjedhojë e ndryshimeve klimatike të cilat po ndodhin edhe në vendin tonë. Në...

Kosova shënon sot Ditën e Tokës

0
Me rastin e 22 Prillit, "Ditës Ndërkombëtare të Tokës",  Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në bashkë organizim me MASHT, UNDP,  OJQ- të:...

Administrata e fshatit Llapushnik ka reaguar ashpër ne ditën e tokës

0
Ditë kjo që për herë te parë është shënuar e festuar ne vitin 1970.Ndonsë prej ati viti për çdo vit është festuar kjo ditë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS