fbpx
20 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teatrit

Etiketim: Teatrit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon mbledhjen e firmave në Elbasan

0
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vijon turin kombëtar të mbledhjes së firmave të qytetarëve për rindërtimin e Teatrit të ri Kombëtar siç ishte ai...

Rama në Kuvend me deklaratat e artistëve pro Teatrit: I kam...

0
Menjëherë pas fjalës së deputetes Hajdari kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje, duke cituar edhe disa nga deklaratat e aktorëve për këtë gjë. Ai...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit vazhdon mbledhjen firmave në Lezhë

0
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka nisur mbledhjen e firmave edhe në qytetin e Lezhës. Firmat po mblidhen pranë pallatit të kulturës, ndërsa thirrjes i...

Ndërtimi i teatrit të ri nga shteti, Zhupa: Lehtëson oligarkët që...

0
Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa e ftuar në Ora News shprehet se me ndërtimn e teatrit të ri kombëtar nga shteti, qeveria ka lehtësuar...

Sekretari i Partisë Socialiste Italiane: Shembja e teatrit humbje e madhe...

0
Në emisionin ''Tempora'' nga Sonila Meço në ''RTV Ora'', u transmetua intervista eksluzive me Sekretarin e Partisë Socialiste Italiane, Vincenzo Maraio. Alba Kepi: ''Pak ditë më...

Paqja për reformën zgjedhore, Abilekaj: Pritej që inati i PD për...

0
Edhe pse palët politike gjetën sot paqe për reformën zgjedhore, Enton Abilekaj lajmi i vetëm që prodhoi kjo marrëveshje është zhgënjimi i atyre personave...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit del kundër bashkëpunimit mes Ramës dhe...

0
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka reaguar ndaj tryezës të organizuar nga Partia Socialiste dhe Partia Demokratike në Shqipëri për mbrojtjen e këtij objekt. Kjo...

Hoxha: Shembja e Teatrit, ekspozimi më radikal i një sistemi të...

0
I ftuar në Ora News, profesori i Filozofisë dhe këshilltari i Albin Kurtit, Elvis Hoxha u shpreh se me shembjen e Teatrit u shemb...

Shembja e Teatrit Kombëtar, Meta: Duhet të krijojmë një front të...

0
Edhe pse ka kaluar mbi një javë nga shembja e Teatrit Kombëtar, sërish vijojnë reagimet nga politika. Presisdenti Ilir Meta ka ripostuar këngën e zviceranit...

Meta dakord me Europa Nostra: Rrënimi i Teatrit, fillimi i zgjimit...

0
Presidenti Ilir Meta përshëndet qëndrimin e "Europa Nostra" në letrën drejtuar sot "Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit", një javë pas shembjes brutale të Teatrit...