5 C
Tirana
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Publike

Etiketim: publike

Dikur vetëm 13, sot qytetarët marrin 760 shërbime publike në e-Albania

0
Një revolucion i vërtetë digjital ka ndodhur me ofrimin e shërbimeve publike online në Shqipëri. Në vitin 2013, Shqipëria ofronte vetëm 13 shërbime publike...

Regjistrimet e fundit/ Të shtunën mbyllet në 36 universitetet publike dhe...

0
Treni i fundit është nisur, kështu që duhet nxituar të kapet vagoni i fundit.  Procesi i regjistrimeve në 36 universitetet publike dhe private, mbyllet...

Basha : “Çudira shqiptare, në prokurimin e inceneratorit të Fierit nuk...

0
Lulzim Basha në një dalje për mediat ka bërë publike dokumentacionin e prokurimit për inceneratorin e Fierit, pra kërkesat që ka subjekti që kërkon...

Eksperti Zef Preçi jep alarmin për financat publike dhe PPP

0
Drejtor ekzekutiv i Qendrës Shqiptare për Kërkime Ekonomike, Zef Preçi, analizoi projektbuxhetin e vitit të ardhshëm, në të cilin janë parashikuar edhe gjashtë PPP...

PD e Korçës nuk i besoi një mandat të dytë, banorët...

0
Banorët e Astirit kanë reaguar me një ndjesë publike ndaj ish-deputetit demokrat Klevis Balliu, pasi këtij të fundit strukturat e Korçës nuk i besuan...

Soko: Arbitrazhet janë skemë për të fituar para, aktorët publikë bien...

0
I ftuar në Tempora nga Sonila Meço, ekonomisti Pano Soko tha se shumë çështje që dërgohen në arbitrazh janë skema përfitimi parash. Soko: Arbitrazhi është një...

Krimet seksuale ndaj fëmijëve në Shqipëri, Azizaj: Numri është shumë herë...

0
Rastet e abuzimeve dhe ngacmimeve seksuale ndaj të rinjve dhe të miturve kanë qenë vazhdimisht pjesë e kronikave të lajmeve kohët e fundit. Sipas Qendrës...

​Kanye West i kërkon falje publike Kim Kardashian

0
Kanye West i ka kërkuar falje publikisht bashkëshortes së tij Kim Kardashian për zbulimin e informacionit në lidhje me jetën e tyre private ditëve...

Tregon pasurinë, Vilma Nushi letër publike për ata që e mallkuan:...

0
Unë jam Vilma Nushi, dhe tani që po shkruaj, jam në një shtrat spitali ku marr oksigjen, infektuar me COVID19. Kam marë me mijëra...

Katër muaj pasi bëri publike lidhjen, këngëtarja e famshme fejohet!

0
Demi Lovato dhe partneri Max Ehrich janë fejuar, katër muaj pasi People zbuloi s dyshja kishin nisur një romancë. Max i ka propozuar këngëtare...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS