18.5 C
Tirana
E mërkurë, 5 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Pronë

Etiketim: pronë

Debati për Butrintin, Margariti: Do të jetë pronë e shtetit! Nuk...

0
Ministrja e Kulturës, Elva Margariti reagoi këtë të enjte në Kuvend, ndaj akuzave të Ina Zhupës se Parku i Butrintit po i jep privatit. Në...

“Deputetët pronë e qytetarëve, jo zara të kryetarëve”/ Meta: Përshëndes qëndrimin...

0
Në një deklaratë për mediat, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përshëndeti propozimin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha dhe Opozitës së Bashkuar, sa i...

COVID-19, Greqi/ Rriten kërkesat nga të huajt për një pronë në...

0
Greqia e kaloi me mjaft sukses pandeminë e COVID-19, dhe tani që piku i saj kaloi në vendin tonë fqinj, ai shpreson të tërheqë...

Ligji i ri për pasuritë/ 500 metra nga bregu i detit,...

0
Qeveria do të ndryshojë ligjin “Për pasuritë e paluajtshme”, duke përcaktuar se pjesa e bregut të detit, pra në një distancë deri në 500...

Kontrolle nga ajri dhe toka/ Kanabis në një pronë private në...

0
Një rast i tentativës për kultivim të kanabisit në fshatin Fushë Verri, në Vlorë është goditur në vijim të kontrolleve të territorit nga toka...

Fiks Fare/ HEC me dokumenta false, kredi 3 milionë euro në...

0
Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal më ndërtimin e një HEC-i, i cili zaptoi në mënyrë të padrejtë pronat e disa...

Skënder Bruçaj kundër Fatmira Hajdarit: Ka kontribuuar në grabitjen e një...

0
Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari u përball sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Sipas Komisionit të Pavarur të Kualifikimit zonja Hajdari...

Zaptoi pronë publike para lokalit të tij, shembet objekti pa leje...

0
Një objekt është shembur në Durrës pasi kishte zaptuar në mënyrë të paligjshme një sipërfaqe toke, saktësisht pronë publike plazhi. Konkretisht, bëhet fjalë për...

Top Story/ Konflikti në Borsh – Për të njëjtën pronë, dikush...

0
Abuzimet e komisioneve vendore dhe përplasjet me Agjencinë e Kthimit të Pronave kanë prodhuar konflikt pas konflikti në fshatrat turistik. Nga veriu në jug,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS