18.5 C
Tirana
E martë, 27 Shtator, 2022
Ballina Etiketimet Procesit

Etiketim: procesit

Zgjedhjet për kryetar të PD-së/ Ibsen Elezi kërkon shtyrjen e procesit

0
Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi ka kërkuar shtyrjen e procesit zgjedhor e cila pritet të zhvillohet më 22 maj.Në një deklaratë...

Shqipëri, shtyhet për më 10 maj nisja e procesit për presidentin...

0
Në Shqipëri, shumica socialiste dhe përfaqësuesit e opozitës ranë sot dakort të spostojnë dhe me disa ditë të tjera nisjen e procedurave për zgjedhjen...

Meta: Rifillimi i Procesit të Berlinit, në të mirë të Shqipërisë,...

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përshëndetur, siç ka thënë përkushtimin e Kancelarit të Gjermanisë, Olaf Scholz, me rastin e takimit me kryeministrin e...

VOA: Qëndrime të kundërta ndaj procesit për presidentin e ri

0
Në Shqipëri, çështja e zgjedhjes së presidentit të ri ka ndezur një përplasje të re në Partinë Demokratike mes ish kryeministrit Sali Berisha dhe...

VOA: Bisedimet e para për presidentin e ri, shtyhet nisja e...

0
Në Shqipëri, u zhvilluan të mërkurën takimet e para mes përfaqësuesve të shumicës socialiste dhe atyre të opozitës për çështjen e zgjedhjes së presidentit...

Ferrari i rrallë që u dogj në Monako do t’i hyjë...

0
Do ishte shumë e trishtueshme, sikur një nga këto makina të rralla të mos ekzistonte më Konsiderohet si një nga veturat më të shpejta...

E ardhmja e procesit izraelito-palestinez në pikëpyetje

0
E ardhmja e procesit izraelito-palestinez të paqes është në pikëpyetje ndërsa Izraeli përgatitet të aneksojë pjesë të Bregut Perëndimor në javët e ardhshme. Presidenti...

“Të hapen kutitë”, hapen me kërkesë të një anëtari të KAS,...

0
Marrëveshja e 5 qershorit me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve dhe pas shqetësimeve të ngritura nga PD për shitblerjen e votës, PS ka rënë dakord për...

Zgjedhorja, ku ndahet PS me PD-LSI/ Administrimi i procesit dhe kolegji...

0
Reforma zgjedhore ka hyrë në një fazë kritike ku dakordësia mes palëve duket e largët. Për të kuptuar më mirë se cilat janë çështjet...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS