Ballina Etiketimet Prishtinën

Etiketim: Prishtinën

Ja si do lidhet Durrësi me Prishtinen nëpërmjet hekurudhës

0
Ditën e sotme Qeveria Shqiptare dhe ajo e Kosovës kanë lidhur disa marrëveshje, ndër tyre u prezantua ndërlidhja e dy porteve përmes linjës hekurudhore,...

Filozofia e lojës së Prishtinën U-17 nën drejtimin e Leotrim Krasniqit

0
Para disa ditëve, Leotrim Krasniqi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetrajnerit të Prishtinës U-17.  Krasniqi kishte dhënë arsyet e tij të largimit.  “Familjar e shoqëri,...

Ballkani sfidon Prishtinën

0
“Temperatura të larta” në javën e 31-të të IPKO Superligës së Kosovës. Në këtë sprint final të elitës së futbollit kosovar rivalët për titull...

Zymberi: Për keqardhje kush po e udhëheq Prishtinën, po përgatisim padi...

0
Pas ndeshjes së djeshme ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës, e cila përfundoi mes shumë polemikash si dhe trazirave, klubi nga kryeqyteti ka akuzuar skuadrën tjetër...

Linda Halimi viziton Prishtinën pas gati një dekade

0
Këngëtarja e njohur shqiptare, Linda Halimi, ka vendosur që më 1 gusht ta vizitojë vendlindjen e saj, Kosovën, pas gati një dekade. Ajo shtatorin e...

Vokrri, me Prishtinën pati realizuar ëndërrat e të gjithë shqiptarëve

0
Sot mbushen dy vite prej ndarjes nga jeta të futbollistit më të madh që ka pasur Prishtina. Prijësi i gjeneratës së “viteve të arta” të...

Dallku paralajmëron rivalët: E treta, e vërteta për Prishtinën

0
Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, shpreson që skuadra e tij do të ketë më shumë fat në tentimin e tretë për titullin e kampionit,...

Rovena falënderon Prishtinën për mbështetjen morale rreth çështjes së teatrit

0
Rrëzimi i Teatrit Kombëtar në Tiranë u përcolle reagime të shumta, pasi e vlerësojnë si vendim të padrejtë të qeverisë. Ata që ishin më të...

Kështu ka thënë Rade Zallad për Prishtinën, Vokrrin, Ramën, Shalën, Nexhipin,...

0
Sot ka 63 vjeç por nuk i harron edhe kujtimet e mira që kishte me gjeneratën e artë të futbollit Prishtina në periudhën 1985-1986....

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24