19.5 C
Tirana
E enjte, 28 Shtator, 2023
Ballina Etiketimet Pranver

Etiketim: pranver

Pranverë me vranësira dhe shi

0
Ditën e sotme, vendi ynë parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.Sipas Meteoalb, pritet që më të dukshme vranësirat të jenë në zonat...

Në ditët e pranverës, Bajgora mbulohet nga bora

0
Edhe pse kemi hyrë në sezonin pranveror, duket sikur dimri nuk ka ikur.Derisa në kryeqytet dhe në disa prej qyteteve të tjera ka reshje...

Bora zbardh Prishtinën, në pranverë

0
Reshje të borës kanë filluar mëngjesin e të mërkurës në Kosovë. Ato kanë zbardhur vendin.Mirëpo, rënia e borës në këtë fund prilli ka qenë...

“Rikthimi i dimrit”, kur pritet të kthehen temperaturat e ngrohta të...

0
Moti i keq i ka përfshirë të gjithë vendin. Këtë mesditë është bllokuar rruga e Arbrit si pasojë e shembjes së një masivi dheu...

Dëborë në prill! Bulqiza vesh “mantelin e bardhë” edhe në pranverë

0
Edhe pse jemi në muajin prill, zyrtarisht në pranverë, qyteti verior i Bulqizës sërish ka veshur "mantelin e bardhë".Bulqiza është përfshirë nga reshje shiu...

Alergjitë tek fëmijët/ Stina e pranverës ka shtuar problemet

0
Me ardhjen e pranverës virozat nisin t'ia lënë vendin alergjive. Muaji mars ka shënuar rritje të numrit të vizitave te mjeku pediatër ku fëmijët...

Java e parë e pranverës fillon me kushte të njëjta meteorologjike

0
Java e parë e pranverës fillon me kushte të njëjta meteorologjike dhe me temperatura nën vlerat e mesatares, sidomos të minimaleve, por nga dita...

Sot fillon stina e pranverës, pritet rritje e temperaturave

0
Sot zyrtarisht ka filluar stina e pranverës në orën 16:33 dhe temperaturat vazhdojnë të mbeten të ulëta.Sipas një njoftimi të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës...

Në javën e parë të pranverës temperatura maksimale arrin deri në...

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se java e parë e pranverës do të ketë mot të njëjtë sikurse këtë jave, temperaturat do...

Zjarret që i japin fund dimrit, ritet e vjetra pagane të...

0
Në Korçë zjarret e Ditës së Verës që simbolizojnë përcjelljen e dimrit u ndezën për të dytën herë.Banorë të shumtë të qytetit dolën në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS