18.5 C
Tirana
E martë, 27 Shtator, 2022
Ballina Etiketimet Pompeo

Etiketim: Pompeo

Pompeo në Tiranë, Balla: Berisha, non grata për gjithë SHBA-të. Krichbaum...

0
Taulant Balla ju përgjigj akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha në adresë të tij  në lidhje me vizitinë  e ish-sekretarit të shtetit Pompeo në Tiranë.Për gazetarët...

​Furnizimi me gaz, Rama e Pompeo “bekojnë” marrëveshjen për gazifikimin

0
Një memorandum mirëkuptimi mes kompanisë publike të gazit Albgaz dhe kompanisë bullgare Overgas, u nënshkrua sot në Tiranë, nën vëzhgimin bekues të kryeministrit të...

100 vjet miqësi SHBA-Shqipëri/ Mike Pompeo: Duhet vullnet i të gjitha...

0
Mike Pompeo, ish sekretari amerikan i shtetit ne fjalën e tij më rastin e 100-vjetorit të marrëdhenieve diplomatike Shqipëri-SHBA tha se miqësia mes dy...

Mike Pompeo, ish drejtori i CIA-s ndodhet në Tiranë, e mirëpresin...

0
Ish Sekretari i Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dhe ish drejtori i CIA-s ndodhet në Tiranë. Mikëpritës të tij janë kryetari i...

Ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo viziton Shqipërinë më 16 Maj

0
Ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo do të vizitojë Shqipërinë në datën 16 Maj. Lajmi bëhet i ditur nga burime për Panorama.al.Kjo është vizita...

Pompeo sulmon Kinën: Nuk tolerojmë tiraninë e Pekinit

0
Kina ka urdhëruar mbylljen e konsullatës amerikane në qytetin jug-perëndimor të Chengdu. Kina tha se masa ishte një “përgjigje e nevojshme” për SHBA-në, e...

Mike Pompeo “harron” pandeminë! Kujtohet për të kur zyrtarët refuzojnë t’i...

0
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ndodhet në një vizitë disaditore në Danimarkë. Ai është duke zhvilluar disa takime politike dhe i është kërkuar...

Pompeo i bën jehonë fjalëve të ish presidentit Nixon: “Bota nuk...

0
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo përshkroi se si marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës kanë shkuar nga një optimizëm i mbrojtur, siç...

Pompeo: SHBA-ja synon krijimin e një koalicioni global kundër Kinës

0
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Uashingtoni po synon krijimin e një koalicioni ndërkombëtar për të kundërshtuar ndikimin e Kinës. Ai e...

Pompeo: SHBA-ja e zhgënjyer me vendimin e Gjykatës së Drejtësisë në...

0
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha të premten se Shtetet e Bashkuara janë “thellësisht të zhgënjyera” me një vendim të Gjykatës së Drejtësisë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS