9.5 C
Tirana
E premte, 7 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Politik

Etiketim: politik

Alibeaj nga Kuvendi: Politikanët të deklarojnë se janë për vetting politik

0
Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj tha sot në Kuvend ka kërkuar që politikanët të deklarojnë se janë për vetting politik. Alibeaj tha se sot drejtësia...

Vrasja në Shkodër, reagon Alibeaj: Bashkëpunimi i politikës me bandat ka...

0
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar sot për vrasjen e Naim Bajrit në Shkodër, teksa akuzon qeverinë se nuk...

Gjekmarkaj i bën thirrje maxhorancës: Presidentin do e zgjidhni vetë, por...

0
Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj i ka bërë thirrje maxhorancës që të zgjedhë një President politik, meqënëse tashmë ajo i ka mundësitë ta...

“Ishte e poshtër! Berisha po e fut Bardhin në hasmëri, ku...

0
Roland Bejko anëtar i PD ka komentuar në MCN TV deklaratën e Sali Berishës ditën e sotme në konferencë për media. Për Bejkon kërkesa...

Gjiknuri: PS sheh përtej interesit politik personal, do të na ndihmonte...

0
Damian Gjiknuri është shprehur mbrëmjen e sotme në "Top Story" se Partia Socialiste nuk po përdor në asnjë mënyrë interesat personale politike për zgjedhje...

“Tronditi diktaturën”: Të burgosurit politikë kujtojnë revoltën në burgun e Spaçit

0
Në përvjetorin e një rebelimi në burgun e Spaçit, një burg famëkeq dhe kamp pune për të burgosurit politikë të komunizmit në Shqipëri, ish...

Partia Socialiste ndryshon drejtuesit politik në dy qarqe, Ulsi Manja merr...

0
Partia Socialiste ka bërë ndryshime për drejtuesit e saj politik në qarkun e Lezhës dhe Dibrës.Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri me anë...

Rama nuk përjashton mundësinë që Presidenti të jetë edhe politik: Nuk...

0
Mund ta rishikojë PS kriterin që Presidenti mos të jetë aktiv në politikë?Rama: Ne nuk kemi kushtëzuar askënd ne thjesht kemi thënë që kandidati për...

Rama: Të parët në rajon për dixhitalizim, të bëhemi avantgarde i...

0
Nga Asambleja e PS-së, kryeministri Edi Rama tha se qeveria e tij ka bërë të mundur që Shqipëria të jetë e par anë rajon...

Ish-kryetari i Junikut lë politikën, bëhet avokat

0
Ish-kryetari i Junikut, Agron Kuçi pas aktivitetit të tij 20 vjeçar në politikë, si kryetari i Aleancës për Ardhërinë e Kosovës në këtë komunë,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS