fbpx
18 C
Tirana
Tuesday, April 7, 2020
Ballina Etiketimet Peshë

Etiketim: peshë

Zbulohet dieta më e mirë dhe efikase për të humbur peshë

0
Duket e vështirë të përcaktohet se cila është dieta më e mirë midis shumë ekzistueseve: një revistë shkencore e gjeti atë dhe është gjithashtu...

Veset e çdo mëngjesi që ju bëjnë të shtoni në peshë...

0
Nuk është sekret që të hash shëndetshëm dhe të lëvizësh më shumë është çelësi për humbje të suksesshme të peshës, por ato nuk janë...

Lëng mandarinash, për të fjetur më mirë dhe për të humbur...

0
Mandarina është një frut i veçantë që vlerësohet në të gjithë botën. Është padyshim ndër agrumet më të ëmbla, aq sa është e vetmja...

Frutat e thata ju bëjnë të humbni peshë, ja sa gram...

0
Ngrënia e 14 gramëve në ditë më shumë fruta të thata ju bën të humbni peshë dhe zvogëloni rrezikun e mbipeshës Kjo është ajo që...

Rregulli që funksionon te çdo njeri: Vetëm kështu mund të humbni...

0
Shumica prej nesh duam të humbim peshë. Dhe ka shumë shembuj inspirues përreth nesh që na bëjnë të qartë faktin se mbipesha është e pashëndetshme...

Sa duhet të ecni çdo ditë për të filluar të humbni...

0
Shumica e njerëzve merren me sporte, shkojnë në palestër, provojnë dieta të ndryshme… Dhe gjatë gjithë kësaj kohe nuk e kemi kuptuar se ecjet...

Këtë vitaminë duhet ta merrni çdo mbrëmje nëse dëshironi të humbni...

0
Vitaminat kanë vlera të larta shëndetësore. Nëse dëshironi të mbani një lëkurë të pastër, të keni një funksion të mirë të metabolizmit si dhe...

Marsela Çibukaj: Ja përse humba peshë

0
Në një intervistë për emisonin "Mos i fol Shoferit" , këngëtarja e njohur Marsela Çibukaj tregoi se i dashuri i saj Vitmar Basha ka...

Problemet me tiroidet ju shëndoshin? Ja si të humbni peshë

0
Gjendrat e tiroideve janë përgjegjëse për prodhimin e disa hormoneve që fuqizojnë metabolizmin tuaj. Këto hormone ulin gjithashtu nivelin e yndyrnave dhe kolesterolit të...

Jeni me dietë dhe nuk po dobësoheni? Arsyet pse nuk humbisni...

0
Nuk ka asgjë më të keqe sesa mbajtja e pasuksesshme e dietave. Mundoheni, hiqni dorë nga shumëçka, vuani, kurse treguesi i peshores mbetet aty...