Ballina Etiketimet Përpjekje

Etiketim: përpjekje

SHBA/ Shtëpia e Bardhë bën përpjekje për forcimin e kontrolleve për...

0
Ndërsa banorët e Kalifornisë përballen me dy vrasje masive brenda vetëm disa ditësh, Presidenti Joe Biden po mbështet masat për kontrollin e armëve të...

Greqi, përpjekje për bojkotimin e mallrave turke

0
Vendimi i Turqisë për të kthyer përsëri në xhami monumentin e lashtë të Hagia Sofias, është bërë shkak për kritika të ashpra midis Athinës...

Paralajmërimi i fortë në SHBA: Rusia, Kina, Irani dhe vende të...

0
Jo vetëm Rusia, por janë edhe vende të tjera që po përpiqen të ndërhyjnë në fushatën zgjedhore për votimet e 3 nëntorit në Shtetet...

FOTO/ Ra nga ura me makinën që po udhëtonte dhe vdiq,...

0
Një grua, e cila u ra me makinën e saj nga një urë në Londër dhe si pasojë ndërroi jetë, sipas autoriteteve ka kërkuar...

Maura Higgins në përpjekje të një ‘romance’ me Chris Taylor

0
Ajo ka ndezur thashethemet romantike me yllin e Ishullit të Dashurisë, Chris Taylor, pasi u raportua se ata do të shijonin një fundjavë të...

Tre të arrestuar në Iran për përpjekje për të shitur foshnja...

0
Policia iraniane tha se ka arrestuar tre persona, nën dyshimet se kanë bërë përpjekje të shesin foshnja të porsalindura përmes rrjetit social Instagram. Shefi...

Latifi: Kampionët s’janë gjë tjetër, pos përpjekje pas përpjekjeje për të...

0
Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka pritur sot në takim sportistin e njohur Bashkim Krasniqi nga Hoça e Vogël, i cili jeton...

Reforma, s’ka konsensus. Ambasadorët në zyrën e Bashës, përpjekje për marrëveshjen

0
Ndërkombëtarët nuk i humbën shpresat për arritjen e një marrëveshjeje për reformën zgjedhore nga partitë politike edhe pse këta të fundit dështuan ta...

Shembja e teatrit, Meta: Ishte e qëllimshme, përpjekje arbitrare për të...

0
Presidenti Ilir Meta i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Aktualitet” në Fax News foli në lidhje me situatën e aktualitetit në vend pas...

Si e paraqiti Turqia sulmin në Siri si një përpjekje mbarë-islamike

0
Ndërsa Turqia njoftoi muajin e kaluar operacionin e saj ushtarak në Sirinë verilindore, zyrtarët turq thanë se operacioni do të “parandalonte krijimin e një...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24