27.5 C
Tirana
E martë, 28 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Partitë

Etiketim: Partitë

Ndryshimet në kodin zgjedhor, kreu i KQZ: Partitë të japin informacion,...

0
Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka marrë pjesë në tryezën e diskutimit për financimin e partive. Në fjalën e tij, Celibashi tha se përpos ndryshimeve...

Paralajmërimi i Yuri Kim për partitë: Kujdes me kandidatët, do të...

0
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka paralajmëruar të gjithë partitë të kenë kujdes me kandidatët që do fusin në zgjedhje. “Ndërsa partitë përgatiten për zgjedhje,...

“PS do atë që duan qytetarët”/ Hapja e listave, Rama: Do...

0
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një statusi në facebook thotë se listat do të hapen për shkak se kjo është ajo që duan qytetarët shqiptarë....

Kërkese e re për ligjin zgjedhor/ Partitë e vogla në Kuvend...

0
Në  sirtarët e Kuvendit krahas kërkesës për ndryshime kushtetuese të  tre krerëve të grupeve parlamentare të opozitës ndodhet edhe shkresa e 8 deputetëve të...

Partitë politike njëzëri, Arben Shehu zgjidhet me konsensus në krye të...

0
Me 108 vota pro, Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Arben Shehut si kryetar i KLSH-së, pas propozimit të presidentit Ilir Meta. Pas marrjes së...

Majlinda Bregu: Këtë vit partitë politike listohen si më të korruptuarat

0
Një nga gjetjet kryesore të Barometrit për Ballkanin ishte perceptimi i qytetarëve në rajon mbi korrupsionin. Këtë vit 83% e të anketuarve kanë etiketuar...

Të rinjtë amerikanë votojnë për temat, jo partitë

0
Të rinjtë në Shtetet e Bashkuara kur votojnë janë më pak të lidhur me një parti të caktuar dhe zgjedhin në bazë të politikave...

Të garantohet vota e emigrantëve/ Partitë e vogla kërkesë Rucit, ndërsa...

0
Në një kohë kur e gjithë vëmendja e mbledhjeve të Këshillit Politik të reformës zgjedhore është fokusuar tek tenderi i identifikimit elektronik dhe  formula...

Kryeministri i Kosovës, konsultime me partitë për dialogun

0
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka ftuar liderët partiakë në një takim para vizitës së planifikuar më 27 qershor në shtëpinë e bardhë në...

Deputetët e opozitës përplasen në Open: Pragu 5% shkatërron partitë e...

0
Hapja e listave, pragu 5% dhe koalicionet parazgjedhore ka shkaktuar debate të shumta mes panelistëve në Open në Top Channel. Një debat i fortë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS