23.5 C
Tirana
E diel, 26 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Parandalon

Etiketim: parandalon

Policia parandalon tragjedinë në familje, arrestohet 36-vjeçari në Kukës

0
Policia e Shtetit ka njoftuar sot se ka parandaluar një ngjarje të rëndë kriminale në familje në fshatin Kryemadh në Kukës.Sipas një postimi në...

Rutina e thjeshtë që parandalon sulmin në zemër

0
Sulmet e zemrës janë urgjencë mjekësore që kërkojnë trajtim të menjëhershëm. Sulmet e zemrës ndodhin kur furnizimi i saj me gjak bllokohet papritmas. Por, ndonëse...

Ushqimi i cili parandalon rënien e flokëve dhe mund t’iu ndihmojnë...

0
Ndoshta keni qeshur me personat që konsumonin kumbulla të thara çdo ditë, por siç rezulton, kjo është një zgjedhje e duhur. E mbushur me lëndë...

Ushqimi i cili parandalon rënien e flokëve dhe mund t’ju ndihmojnë...

0
Ndoshta keni qeshur me personat që konsumonin kumbulla të thara çdo ditë, por siç rezulton, kjo është një zgjedhje e duhur. E mbushur me lëndë...

Edhe mjekët janë të mahnitur nga kjo ilaç: Ai parandalon sulmin...

0
Shkencëtarët, mjekët dhe ekspertët e tjerë mjekësorë pohojnë se konsumimi i rregullt i mjaltit në kombinim me kanellën është një ilaç i fuqishëm i...

Fantastike! Ky produkt i lirë parandalon dhimbjen dhe rregullon qarkullimin e...

0
Hulumtimet e reja sugjerojnë se kakaoja mund të lehtësojë dhimbjen e kwmbwve gjatw ecjes për njerëzit me sëmundje të arterieve periferike. PAD është një gjendje...

Ilaçi që trajton astmën dhe sklerozën po parandalon shkatërrimin e mushkërive...

0
Ilaçi i quajtur ibudilast i cili është aprovuar për trajtimin e astmës në Japoni dhe Korenë e Jugut ka treguar përmirësimin e shëndetit të...

Shkencëtarët: Ky ilaç që kuron kancerin, parandalon infektimin me koronavirus

0
Ilaçi është një copë sintetike e ADN-së e quajtur ‘aptamer’ që lidh një proteinë të quajtur nukleolinë që gjendet në sipërfaqen e qelizave. Studimet e...

Ushqimi i vetëm që parandalon gripin

0
Shumë nga ne njohin dikë që duket sikur nuk sëmuret kurrë. Ndoshta është pastor që nuk e kap asnjëherë gripi pavarësisht se shtrëngon qindra...

Konsumi i lëngut të shegës nga diabetikët, parandalon sëmundjet e zemrës

0
Lëngu i shegës ofron një sërë vlerash të rëndësishme për organizmin e njeriut. Ai ofron një sërë të mirash për shëndetin e zemrës, veçanërisht...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS