fbpx
26 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet OKB

Etiketim: OKB

​OKB: Ekonomia globale do të tkurret 3.2 për qind për 2020...

0
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) parashikojnë që ekonomia globale do të tkurret 3.2 për qind këtë vit për shkak të Covid-19. Në raportin...

OKB e alarmuar nga raportimet mbi numrin e madh të viktimave...

0
Zyra e Komisionerit të Lartë të OKB-së për të Drejtat e Njeriut, denoncoi sot përdorimin e forcës, përfshirë edhe përdorimin e municioneve luftarake kundër...

OKB heton bombardimet në Siri

0
Një hetim i Kombeve të Bashkuara për dhjetëra sulme ajrore në spitalet në Siri është kufizuar në shtatë vende, tregon një dokument i brendshëm...

OKB: 4.1 miliardë njerëz në botë, të lidhur në internet

0
Një raport i ri i Kombeve të Bashkuara thotë se 4.1 miliardë njerëz në botë janë të lidhur në internet. Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit (ITU)...

OKB: Ndryshimi i klimës dëmton transportin detar botëror

0
Transporti në dete dhe lumenj në botë po dëmtohet nga ndryshimi i klimës, thuhet në raportin vjetor të OKB-së për tregtinë detare botërore. “Ndryshimi i...

OKB: Vdekja e Al-Baghdadit – moment për të kujtuar viktimat e...

0
Sekretari i përgjithshëm i OKB, Antonio Guterres, tha sot se vdekja e liderit të Shtetit Islamik Abu Bakr Al-Baghdadi është një kohë për të...

OKB alarmon se trashëgimitë audiovizuale në botë janë të rrezikuara

0
Dita Botërore e Trashëgimisë Audiovizuale shënohet çdo 27 tetor. Kjo datë u zgjodh nga UNESCO në vitin 2005 me qëllim ngritjen e vetëdijes për rëndësinë...

OKB jep alarmin: Po vriten të pafajshëm, të diskutohet seriozisht për...

0
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres përshëndeti uljen e intensitetit të luftimeve në Sirinë verilindore dhe u bëri thirrje shteteve...

I ve flaken vetes prane zyrave te OKB, dergohet me helikopter...

0
Një kurd i Sirisë ka tentuar t’i vendosë flakën vetes para vend-qëndrimit për refugjatët në Gjenevë, mirëpo ai u dërgua...

‘OKB mezi pret të degjojë fjalimin e Ramës, me që Fidel...

0
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një shënim në facebook ka ironizuar kryeministrin Rama që në një situatë të tillë ku ndodhet vendi nga...