fbpx
25 C
Tirana
E premte, 10 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Numri

Etiketim: numri

82 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, rritet numri i...

0
Ministria e Shëndetësisë raportoi të enjten se pas 401 testesh të kryera ishin diagnostikuar me COVID-19 edhe 82 personave të tjerë duke e çuar...

82 raste të reja me COVID, rritet numri i pacientëve në...

0
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 82 raste të reja, rritet numri i pacientëve në terapi intensive Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i rekomandon çdo...

Francë, shkon në 29.965 numri i të vdekurve nga COVID-19

0
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Francë ka shkuar në 29.965. Në 24 orët e fundit, në Francë janë regjistruar...

Situatë serioze në Infektivë, rritet numri i pacientëve të intubuar

0
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njoftoi se situata në spitalin Infektiv paraqitet serioze, ku ka rëndim të gjendjes shëndetësore të pacientëve në terapi...

U konfirmuan dy raste të reja me koronavirus në Vushtrri, shkon...

0
Vushtrria mbrëmë ka shënuar edhe dy raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 90 numrin e rasteve aktive. Drejtori i Shëndetësisë në këtë...

Najada Çomo jep alarmin: Koronavirusi po ‘kafshon’ edhe moshat e reja,...

0
Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, ngriti alarmin në emisionin ‘Open’, teksa tha se koronavirusi po prek edhe moshat e reja. Ndonëse në fillim...

Zvogëlohet numri i testimeve për COVID-19 në Kosovë

0
Ndihmë po kërkohet t’i ipet edhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, duke shtuar numrin e mikrobiologëve dhe laborantëve. Kjo pas kritikave të shumta se...

Numri i ulët i testimeve, Muka: Ka para, por RTSH harxhon...

0
Rihapja e vendit dhe lehtësimi i masave kufizuese që u ndërmorën për shkak të Covid-19, solli një numër të lartë rastesh dhe viktimash nga...

Rritet me 6.6% numri i vajzave të diplomuara në Shqipëri

0
Rreth 35 mijë studentë u diplomuan në vitin akademik 2018/2019, ndër të cilët 66.4% ishin vajza. Referuar të dhënave të publikuara nga Instituti i Statistikave...

Numri rekord i të infektuarve, reagon Soreca: Lufta s’ka mbaruar ende,...

0
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luiggi Soreca, me anë të një shënimi në rrjetet sociale, ka reaguar pas lajmit të autoriteteve të Ministrisë...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS