26.5 C
Tirana
E premte, 12 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Ndihmojë

Etiketim: ndihmojë

Vaksina e re mund të ndihmojë në kurimin e kancerit të...

0
Rezultatet e hershme të testimeve sugjerojnë se vaksinat e personalizuara mund të ndalojnë rikthimin e sëmundjes vdekjeprurëse. Një vaksinë e re e zhvilluar duke...

Zjarri e la pa shtëpi/ Që nga muaji mars është i...

0
Ishte data 11 mars ora 7 e mëngjesit, ai do ndizte bombolën e gazit dhe në mënyrë absurde i shpërtheu. Aleko Aleksiu ishte ne Greqi...

Eliminimi i kafeinës mund t’ju ndihmojë ta përmirësoni gjumin

0
Një gjumë cilësor është thelbësor për ruajtjen e përqendrimit dhe produktivitetit, shmangien e shtimit në peshë dhe uljen e rrezikut për të marrë një...

Shoqata e Transportit Ndërqytetas: Shteti të na ndihmojë, brenda 10 ditësh...

0
Pak ditë pas rinisjes së punës pas tre javësh ndërprerje prej pandemisë së koronavirusit, Shoqata e Transportit Ndërqytetas ka dalë në një konferencë ditën...

Dua Lipa i bën thirrje Qeverisë Britanike ta ndihmojë industrinë e...

0
Dua Lipa i ka bërë thirrje qeverisë britanike që të ndihmojë industrinë e muzikës pas krizës që shkaktoi pandemia Covid-19. Këngëtarja me prejardhje shqiptare thotë...

Demiral: Ronaldo do ta ndihmojë Juventusin që të fitojë Ligën e...

0
Mbrojtësi i Juventusit, Merih Demiral beson se ata mund të fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Demiral zhvilloi një fillim sezoni shumë të...

Kombinimi uthull molle dhe sodë buke mund t’ju ndihmojë të humbni...

0
Megjithëse mund të duket e çuditshme, kombinimi sodë buke dhe uthull molle njihet për përfitimet të ndryshme shëndetësore për vite me radhë. Ky kombinim mund...

“Tek grusht” dhe e le pa ndjenja, më pas përpiqet ta...

0
Një konfrontim mes dy personash ka ndodhur në San Diego të SHBA-ve. Në  videon e publikuar në rrjete sociale, shikohen dy persona duke debatuar...

Rivaldo flet për merkaton e Barcelonës: Dembele mund të ndihmojë në...

0
Rivaldo ka dhënë disa komente lidhur me merkaton e verës që po e pret Barcelonën. Ikona braziliane e futbollit, Rivaldo, i cili dikur mbronte ngjyrat...

Studiuesit tregojnë se a mund të ndihmojë vaji i kanabisit në...

0
Cannabidiol është një nga komponimet kimike që gjenden në bimën e kanabisit ose marihuanës. Cannabidiol (CBD) funksionon në trup duke aktivizuar receptorët në tru dhe...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS