26.5 C
Tirana
E martë, 17 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajçak

Etiketim: Lajçak

McAllister: Lajçak arriti t’i sjellë në tryezë Kosovën e Serbinë, por...

0
Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian David McAllister përshëndet rifillimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës dhe shprehet qartë pro liberalizimit...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak takime në Berlin

0
Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, i ngarkuari i BE Mirsolav Lajçak është takuar në Berlin me autoritetet gjermane. Berlini kërkon marrëveshje...

Dita e parë në Kosovë, Lajçak takohet edhe me përfaqësuesit e...

0
Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka përfunduar ditën e parë të qëndrimit zyrtar në Prishtinë. Në një...

Me avion për në Tiranë, pasagjerët bllokohen në Zyrih, mes tyre...

0
Një numër i madh pasagjerësh të cilët prisnin që gjatë ditës së sotme të udhëtonin me avionin e kompanisë zvicerane Edelweiss, nga Zyrihu në...

Kushti i Thacit për Lajçak: I dërguari i BE duhet të...

0
Në prag të vizitës së përfaqësuesit të BE-së për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajcak, Presidenti, Hashim Thaçi priti të parin e shtetit, Avdullah Hoti...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS