fbpx
14 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Këshilli

Etiketim: Këshilli

Këshilli Politik, përfundon takimi i Bylykbashit e Gjiknurit me përfaqësuesin e...

0
Takimi i sotëm i Këshillit Politik për reformën zgjedhore, i cili u shty me 2 orë, ka nisur tashmë. Të parët që janë futur në...

Pas dy orësh shtyrje të takimit, Këshilli Politik mblidhet për të...

0
Ka nisur takimi mes palëve për të arritur marrëveshje për reformën zgjedhore. Damian Gjiknuri i PS-së, Oerd Bylykbashi e Petrit  Vasili i PD/LSI-së si...

Protesta tek Teatri/ Opozita anulon pjesëmarrjen sot tek Këshilli Politik për...

0
Opozita nuk do të shkojë sot në mbledhjen e Këshillit Politik për shkak të protestës tek Teatri. Sot opozita e bashkuar do të jetë tërësisht...

Këshilli Botëror i Boksit vlerëson shkodranin

0
Organizata jofitimprurëse “WBC Cares” e udhëhequr nga Këshilli Botëror i Boksit vlerëson shkodranin z. Mario Gryka si “Hero i Botës” duke përfshirë kontributet e...

Këshilli Politik, opozita kërkon takime në tryezë jo më online

0
Pas 2 muajsh pezullim, mbledhja e parë e Këshillit Politik ka ripozicionuar sërish palët për sa i përket reformës zgjedhore. Në një njoftim për shtyp...

“3. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, pas vlerësimit të kushteve dhe...

0
Presidenti i Republikës Ilir Meta, pasi shqyrtoi praktikën dhe dokumentacionin e përcjellë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, në përfundim ka vendosur të...

Keshilli i Ambasadoreve shqiptare thirrje për çeljen e negociatave te anetaresimit...

0
Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë iu bashkohet thirrjeve drejtuar vendeve anëtare që njëzëri të miratojnë çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë...

Gjesti i turpshem i Borschardt/ Reagon Keshilli i Ambasadoreve

0
Pas gjestit të turpshëm të ambasadorit të OSBE Berndt Borschardt karshi protestuesve të “Unazës së Re”, vjen edhe reagimi i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë. ...

Këshilli i Evropës, Shqipërisë: Hiqni dorë nga rrahja e të burgosurve,...

0
Komiteti Kundër Torturës pranë Këshillit të Europës publikon raportin e gjetjeve pas monitorimit të burgjeve në vendin tonë. Monitorimi përfundoi në dhjetor të vitit...

“Është e patolerueshme” mblidhet Këshilli Kombëtar i Integrimit, Balla: I tërheq...

0
Në fjalën e tij në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, njëherësh nënkryetar i Këshilli u...