13.5 C
Tirana
E diel, 4 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Izolim

Etiketim: izolim

Mjeku flet për izolim: Dimri mund t´a përkeqësojë situatën e Covid-19,...

0
Stina e dimrit pritet të përkeqësojë situatën e koronavirusit. Pandemisë pritet t’i mbivendosen virozat e stinës, duke e vënë sistemin shëndetësor para një vështirësie...

‘Një izolim i dytë do të ishte fatal’, psikologët: Karantina zgjoi...

0
Karantina dhe frika e përballjes me një virus të panjohur ka zgjuar në shoqëri probleme të shëndetit mendor, sidomos tek të rriturit. Psikologët shprehen se...

“Rrezikojmë një izolim të dytë të Shqipërisë”/ 3 çështjet kryesore që...

0
Lideri i opozitës, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim me presidentin e Republikës, Ilir Meta, me të cilin ndau shqetësimin se sipas tij, aktet...

E nisi vitin si sheik, e mbyllën por nuk u ndal,...

0
Nëse një njeri në Kosovë meriton Çmimin e ‘Punëtorit Sportiv të Vitit’ padyshim është Latif Demolli.  Karizmatiku Demolli është zëdhënës i Federatës së Boksit të...

Rikthim në izolim/ Melburn, dyqanet “nën sulm”

0
Blerësit në qytetin e dytë më të madh të Australisë, të përfshirë nga paniku, zbrazën raftet e supermarketeve të mërkurën, ndërsa miliona vetë në...

Edhe pse në izolim, krimi nuk ndalet, 25 të vrarë gjatë...

0
6-mujori i parë i këtij viti, ndonëse në karantinë për 60 ditë, nuk ndaloi ngjarjet kriminale dhe ekzekutimet. Nga janari e deri në fund të...

Paris Hilton, ‘izolim të nxehtë’ me të dashurin e ri

0
Ajo më parë kishte thënë se ndarja nga ish i fejuari i saj Chris Zylka ishte një nga vendimet më të mira që kishte...

Kina fut në izolim strikt rreth 400,000 njerëz

0
Kina ka rikthyer izolimin strikt në një zonë pranë Pekinit, pas një rritjeje të vogël të numrit të rasteve me koronavirus. Izolimi në qarkun...

Mjeku i njohur: Nuk presim ulje drastike të rasteve me COVID-19,...

0
Andi Koraqi, shefi i Laboratorit te Mikrobiologjisë në QSUT, njëkohësisht dhe anëtar i grupit të ekspertëve anti-covid deklaroi se me rritjen e rasteve të...

Pasojat e frikshme të karantinës/ 26-vjeçari nga Wuhani shtoi 101 kilogram...

0
Një 26 vjeçar në Wuhan ka shtuar 101 kilogram në një hapësirë kohore prej pesë muajsh kur u detyrua të qëndrojë në shtëpi për...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS