5.5 C
Tirana
E diel, 27 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Intervistë

Etiketim: intervistë

Intervista/Lulzim Veliu: “Procesi i Berlinit“, Europës iu deshën dy vite për...

0
Gazetare: Klara Dervishi Që nga viti 2014 kur kancelarja Angela Merkel ndërmorri nismën e Procesit të Berlinit nuk u arrit shumë. Pak marrëveshje dhe shumë...

Intervista/ Ish-ambasadori Arben Çejku: Ndikimi rus në Ballkan ka synuar ekonominë,...

0
Sa i pranishëm është ndikimi rus në Ballkan dhe ku ka synuar Rusia të ndërhyjë? Sa e ndërgjegjshme është BE se ky ndikim ka...

INTERVISTA/ Fatos Rushiti: Me marrëveshjen për dokumentet Vuçiç pranoi Kosovën shtet....

0
Ndërsa serbët ne veri të Kosovës po udhëtojnë me dokumente ku nënshkruhet Republika e Kosovës ajo që e ka shqetësuar presidentin serb Aleksandër Vuçiç...

INTERVISTË/ Enver Hoxhaj: Europa e pafytyrë dhe raciste e madhe me...

0
Në Kosovë nuk gjen dot asnjë që, nga sfera politike, të jetë pro nismës së “Open Balkan” apo, më shumë akoma, të nxisë autoritetet...

Merkel thyen heshtjen: Nuk kam qenë kurrë naive ndaj Putin

0
A mund të ishte parandaluar pushtimi rus i Ukrainës? Angela Merkel e mendon shpesh këtë pyetje. Duke pushuar në shtëpinë e saj në Brandenburg, apo...

Rasti Dumani nxori zbuluar krime të rënda, flet kreu i SPAK

0
Në një intervistë për DW drejtuesi i Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit Dhe Krimit Të Organizuar Arben Kraja ka folur për çështjen e Nurendin...

Ekskluzive, ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj: Shqipëria duhet të mbështes anëtarësimin...

0
Shqipëria duhet të përdorë të gjitha institucionet dhe influencën e saj për të ndihmuar në përshpejtimin e anëtarësimin të Kosovës në NATO, ka thënë...

Ekskluzive, ish-ministri i Mbrojtjes Dritan Demiraj: Shqipëria duhet të mbështes anëtarësimin...

0
Shqipëria duhet të përdorë të gjitha institucionet dhe influencën e saj për të ndihmuar në përshpejtimin e anëtarësimin të Kosovës në NATO, ka thënë...

Këtë pyetje asnjëherë nuk duhet ta bëni në një intervistë pune

0
Në fund të intervistës, mundësitë janë të mëdha që intervistuesi do të dojë t’i ndryshojë rolet dhe të thotë: “Tani, a ke ndonjë pyetje...

10 pyetje “kurth” gjatë një interviste pune, si të përgjigjeni

0
Kërkimi i një pune dhe dhënia e një interviste është mjaft e vështirë dhe stresuese. Por, para se të futeni në një gjendje paniku, mësoni...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS