fbpx
18 C
Tirana
Tuesday, April 7, 2020
Ballina Etiketimet Hani

Etiketim: hani

Gjithë arsyet pse duhet të hani çdo ditë kanellë

0
Aroma e kanellës na sjell ndërmend atmosferën e festave, edhe pse kjo erëz mund të shijohet në çdo moment të vitit. Ka nga ata që...

Është keq të hani para se të flini? Mësojeni tani

0
Keni pasur një ditë të lodhshme dhe shumë të ngarkuar. Shkoni në shtëpi vonë dhe dëshironi të hani diçka, sepse jeni tepër të uritur....

Si të hani, si të pini, si të silleni në restorant...

0
Tatiana Polyakova është eksperte e rregullave të mirësjelljes me një përvojë prej mbi 20 viteve. Ajo e din saktësisht se si duhet të silleni në...

Të gjithë hani hudhra, por nuk e dini se çfarë i...

0
Të gjithë e dimë se është e shëndetshme, dhe tani është konfirmuar zyrtarisht. Ja çfarë është e gjitha. Organizata Botërore e Shëndetësisë kohët e...

Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse hani 2 banane...

0
Pavarësisht nga jetëgjatësia e tyre shumë e shkurtër, bananet janë një nga frutat më të njohura në të gjithë botën. Me një shije të ëmbël...

Vuani nga koliti, 5 ushqimet që duhet të hani rregullisht

0
Koliti spastik ose sindroma e zorrës së irrituar është një ndër patologjitë më të shpeshta të diagnostikuara këto vitet e fundit. Në përgjithësi thuhet...

Nuk hani perime? Gjenet mund të jenë fajtore

0
Kjo mund të varet nga gjenet tuaja, thonë shkencëtarët amerikanë që kanë bërë disa hulumtime të reja. Trashëgimi i dy kopjeve të gjenit të shijes...

Pse është më mirë të ushtroni para se ta hani mëngjesin

0
Ushtrimet fizike zakonisht rekomandohet për personat mbipeshë si mënyrë për ta humbur peshën dhe për ta zvogëluar rrezikun e zhvillimit të tipit 2 të...

Keni probleme me veshkë, mos hani banane

0
Nëse dyshoni se keni probleme me veshkat, ushqimi i mirë dhe një dietë e duhur janë esenciale për ju që të qëndroni të shëndetshëm. Kjo...

Nëse hani më pak, do të jetoni më shumë

0
“Nëse hani më pak, do të jetoni më shumë” – Ky është thelbi i një kërkimi shkencor prestigjoz, me të cilin biologu austriak i...