24.5 C
Tirana
E martë, 9 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Gazetarë

Etiketim: gazetarë

Gazetarja neozelandeze shtatzënë raportonte nga Afganistani, por ja çfarë i bënë...

0
Një gazetare shtatzënë nga Zelanda e Re, i është drejtuar talibanëve për ndihmë dhe tani është e bllokuar në Afganistan, pasi vendi i saj...

Rreziqet e gazetarisë/ Profesioni, një ndër 4 më të vështirët në...

0
Në sektorin e medies, në vendin tonë, punojnë mbi 5700 punonjës. Vitet ndërrojnë, por problemet mbeten të njëjtat, madje disa të gangrenizuara. Vetëm vitin e...

Japin dorëheqje dhjetëra gazetarë të ueb-faqes së pavarur hungareze

0
Mbi 70 gazetarë dhe pjesëtarë të stafit të ueb-faqes së lajmeve Index në Hungari dhanë dorëheqje, duke e akuzuar qeverinë për përpjekje “për ta...

Qerim Shaqiri: ‘Bota sot’, me gazetarë profesional nuk i hyjnë në...

0
Trajneri i klubit të futbollit Vizioni nga Ferizaj, Qerim Shaqiri, uron gazetën kombëtare “Bota sot”. “Urime 25 vjetorin e gazetës ‘Bota sot”.  Gazetaria dhe gazetari i...

Flamur Noka flet pas shembjes së Teatrit Kombëtar: U dhunova, policia...

0
Në orët e para të mëngjesit ka nisur nisur shembja e Teatrit Kombëtar. Pas shembjes së teatrit për mediat u prononcua edhe ish-deputeti i...

CPJ: Gjatë një dekade në botë janë vrarë 318 gazetarë

0
Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve tha të martën se mosndëshkimi për vrasjen e gazetarëve është edhe më tej, në masë të madhe, normë në...

U maskuan si gazetare, si u intervistua Baba Mondi nga iranianet...

0
Celula terroriste, që  është zbuluar në vendin tonë kishte planifikuar një sulm terrorist në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve në vendin...

Publikuan lajme të rreme për tërmetin/ Policia arreston dy gazetarë –...

0
Pas publikimit të lajmeve të rreme nga disa portale të cilat shkaktuan panik tek qytetarët ka ardhur edhe reagimi i Policisë së Shtetit. Drejtoria Vendore...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS