18.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bizneset

Etiketim: bizneset

Bizneset e vogla rrezikojnë falimentimin nga taksimi i të ardhurave personale

0
Pas publikimit të draftit paraprak të ligjit për tatimin mbi të ardhurat, “Monitor” iu drejtua grupeve të interesit, për të marrë disa mendime për...

Tritol në bizneset, rrëfehet Noizy: Kur ka ndodhur shpërthimi unë isha...

0
Detaje të reja kanë dalë nga atentati në biznesin e reperit Noizy, ditën e djeshme. Burime për median bëjnë me dije se Noizy ka deklaruar...

Bizneset e teknologjisë/ Në 2021 u hapën më shumë në fushën...

0
Pandemia përveç se ndryshoi zakonet e të përditshmes ndikoi edhe në mënyrën e të bërit biznes.Konsumatorët iu drejtuan teknologjisë dhe shërbimeve online për të...

Bizneset në Vlorë me sytë nga punëtorët e huaj, hotelierët nga...

0
Në prag të çeljes së sezonit turistik në Vlorë, mungesa e krahut të punës është sfida kryesore. Largimi i të rinjve shqiptarë ka bërë...

Besimi në ekonomi në rënie për të tretin muaj radhazi në...

0
Treguesi i ndjesisë ekonomike në Shqipëri regjistroi rënie për të tretin muaj radhazi në mars, sipas vrojtimit të besimit të biznesit dhe konsumatorit të...

U mbajt një sesion informues për Start-Up dhe bizneset ekzistuese

0
Dje në qytetin e Vitisë, është mbajtur një sesion informues lidhur me skemën e granteve të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, në kuadër të Programit...

Çmimet e larta mbyllin bizneset në Shqipëri

0
Bizneset në Shqipëri janë duke kaluar një krizë prej rritjes së çmimeve.Në një vëzhgim në disa nga zonat kryesore të Tiranës si Vasil Shanto,...

Çmimet e larta mbyllin bizneset në Shqipëri, rreth 15 çregjistrohen çdo...

0
Bizneset në Shqipëri janë duke kaluar një krizë prej rritjes së çmimeve.Euronews Albania ka bërë një vëzhgim në disa nga zonat kryesore të Tiranës...

Shqipëri, 340 mijë shpendë të ngordhur – bizneset rrezikojnë të mos...

0
Zv.ministrja e Bujqësisë në Shqipëri, Ermira Gjeçi thotë se për dëmshpërblimin e kompanisë që ka humbur mijëra shpendë nga virusi, do të zbatohet ligji...

IBM pezullon të gjitha bizneset në Rusi

0
IBM ka thënë se ka pezulluar të gjithë biznesin në Rusi.Kështu, kjo është kompania më e fundit e teknologjisë që i përgjigjet agresionit të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS