27.5 C
Tirana
E martë, 24 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Bashkimi Evropian

Etiketim: Bashkimi Evropian

Anëtarësimi në BE, Meta bën thirrje për pjekuri politike

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përmendur disa prej pikave të rezolutës së miratuar nga Parlamenti Evropian, ku shprehen disa prej shqetësimeve në vend.Meta...

Rritja rekord e çmimeve në Shqipëri në prill mbetet nën mesataren...

0
Shqipëria regjistroi inflacionin më të lartë ndër vite në muajin prill, për shkak të krizës nga lufta në Ukrainë, sipas të dhënave të institutit...

Parlamenti Evropian miraton rezolutën për Shqipërinë, pritet vendimi i Këshillit të...

0
Parlamenti Evropian ka miratuar sot rezolutën për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, njoftoi raportuesja për Shqipërinë, eurodeputetja Isabel Santos.Në një postim në...

Ministrja e Jashtme gjermane: BE të mbajë premtimin për nisjen e...

0
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock ka thënë sot se Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për nisjen e negociatave për anëtarësimin e...

Varhelyi: Shqipëria i ka përmbushur kushtet për hapjen e negociatave të...

0
Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi ka pritur sot në një takim në Bruksel Ministren e Jashtme të Shqipërisë, Olta...

Shqipëria me numrin më të lartë të azilkërkuesve në rajon gjatë...

0
Shqipëria ka numrin më të lartë në rajon të azilkërkuesve gjatë vitit 2021 për në vendet e Bashkimit Europan.Në përgjigjen e "Eurostat" për emisionin...

70 të mitur shqiptarë kërkuan azil në BE gjatë 2021-shit, rekord...

0
70 të mitur shqiptarë kërkuan azil në vendet e Bashkimit Evropian gjatë vitit 2021 duke shënuar rekord në krahasim me vendet e rajonit.Sipas Eurostat...

Varhelyi e nis vizitën në Shqipëri me institucionet e vettingut: Integriteti...

0
Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësinë në Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi e ka nisur vizitën e tij në Shqipëri me një takim me përfaqësues të...

Rama-Varhelyi: Synohet hapja e negociatave me BE-në brenda presidencës franceze

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama priti sot në një vizitë zyrtare Komisionerin për Zgjerim dhe Fqinjësinë në Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.Pika kryesore e bisedimeve...

Varhelyi: Pa nisjen e dialogut Kosovë-Serbi, e vështirë të flasim për...

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama priti sot në një vizitë zyrtare Komisionerin për Zgjerim dhe Fqinjësinë në Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi.I pyetur për situatën...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS