26.5 C
Tirana
E hënë, 16 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Autoritetet

Etiketim: autoritetet

Berisha: Ndërhyrja e ambasadores amerikane personale, do t’i informoj autoritetet në...

0
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në Itali, ku u gjet i vrarë me thikë në fyt avokati shqiptar...

Autoritetet holandeze dyshojnë për një skemë të re piramidale në Shqipëri

0
Holanda ka njoftuar autoritetet shqiptare se ka dyshime se disa shtetas janë përfshire në skemën Ponzi, thënë ndryshe skemat piramidale.Për këtë arsye ky vend...

Dhuna ndaj grave, sfidë për autoritetet dhe shoqërinë

0
Në Shqipëri fenomeni i dhunës ndaj grave dhe vajzave vazhdon të jetë një sfidë për autoritetet dhe shoqërinë. Denoncimet për këtë dhunë në familje...

Fauci: Rihapja e shkollave duhet të vendoset nga autoritetet lokale

0
Autoritetet lokale duhet të vendosin nëse do t’i rihapin shkollat për vitin shkollor në vjeshtë, shprehet eksperti kryesor amerikan për sëmundjet ngjitëse. I pyetur...

‘Pandemia në Shqipëri po përkeqësohet’, VOA: Autoritetet nuk presin përmirësim, përkundrazi

0
Në Shqipëri situata e epidemisë së Covid-19 po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...

Autoritetet: Neo-nazistët po nxisin mbështetësit të infektojnë me Covid çifutët e...

0
Agjencitë britanike të rendit thanë sot se grupe neo-naziste të së djathtës eksetreme po inkurajonin mbështetësit e tyre të “infektojnë qëllimisht” me koronavirus hebrejtë...

Autoritetet djegin 2 000,000 euro heroine, cannabis e metamfetaminë të sekuestruar

0
Autoritetet në Tailandë e Mianmar kanë shkatërruar 25 ton droga të sekuestruara me vlerë më shumë se 2 milionë euro, në disa ceremoni dramatike...

Autoritetet në Gjermani bëjnë apel: Të mos stigmatizohen të prekurit nga...

0
Zemërimi ndaj njerëzve me koronavirus në dy rajone të Gjermanisë, që janë nën izolim, është “plotësisht i papranueshëm “, tha zëdhënësi i kancelares, Angela...

Covid-19/ Autoritetet japin alarmin në SHBA: Mund të jenë infektuar 20...

0
Në një moment kur shumë shtete kanë filluar fazën e dytë të hapjes, numri i rasteve me Covid-19 vazhdon të rritet. Në Shtetet e...

Ancelotti në telashe me autoritetet spanjolle

0
Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti është akuzuar nga autoritetet spanjolle se nuk ka paguar 1 milion euro taksa. Akuzat vijnë për kohën kur ai ishte...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS