fbpx
22 C
Tirana
Saturday, May 30, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Anija

Etiketim: anija

Gjendet në Paqësor anija e fundosur në Luftën e Dytë Botërore

0
Arkeologët detarë besojnë se i kanë gjetur mbetjet e anijes japoneze “Akagi”, e cila ishte fundosur në Oqeanin Paqësor gjatë një beteje të Luftës...

Anija më e madhe në botë kalon përmes kanalit Corinth

0
Një video mbresëlënëse shfaq anijen më të madhe që ndonjëherë është prodhuar duke kaluar përmes kanalit Corinth në Greqi, ku...

Fundoset anija, nena gjendet e perqafuar me foshnjen e saj ne...

0
Në jug të ishullit Lampedusa ne Itali u gjetën 12 trupa të pajetë në det. Ngjarja duket se ka ndodhur si...

Ishin nisur drejt Greqisë me gomone, anija shqiptare ndalon 111 emigrantë...

0
111 emigrantë sirianë, irakenë dhe palestinezë janë ndaluar nga anija shqiptare Oriku, e cila patrullon në detin Egje në kuadër të NATO-s. Emigrantët ishin nisur...

Bllokohet anija ruse në portin e Durrësit, zbulohet arsyeja – Lajmi...

0
Një anije ruse është bllokuar mbrëmjen e sotme në portin e Durrësit. “BalkanWeb” mëson se mjeti i lundrimit ishte me gurë, ndërsa kishte dy...