16.5 C
Tirana
E martë, 30 Maj, 2023
Ballina Etiketimet An

Etiketim: an

Anëtarja e KPK, Etleda Çiftja merret e pandehur nga SPAK

0
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK ka marrë të pandehur anëtaren e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK, Etleda Çiftija....

Berisha ‘karikon’ anëtarët e Këshillit Kombëtar ‘për betejën më të paparë...

0
Kryetari i PD, Sali Berisha mbajti një fjalim me nota "karikuese" para anëtarëve të Këshillit Kombëtar të PD, të cilëve u tha se shqiptarët...

Qeveria shqiptare miraton protokollet për anëtarësimin në NATO të Finlandës dhe...

0
Qeveria shqiptare ka miratuar protokollet për anëtarësim në NATO të Finlandës dhe Suedisë. Lajmin e bëri të ditur ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka në...

Kreu i Komisionit të Integrimit në Shqipëri: Nuk ka anëtarësim të...

0
Kryetarja e Komisionit të Integrimit Evropian në Parlamentin e Shqipërisë dhe njëkohësisht edhe deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku priti sot në një takim...

​Bashkim Ramosaj zgjedhet kryetar i degës së AAK-së në Deçan

0
Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj për 4 vitet e ardhshme do të jetë kryetar i degës së AAK-së në Deçan.Ai është zgjedhur...

Charles Michel: Platformë politike për vende jo anëtare në BE

0
Presidenti i KE, Charles Michel: Në situatën e krijuar nga agesioni rus ndaj Ukrainës integrimi europian ka nevojë për mënyra inovative, përtej modeleve tradicionale."Përballë...

Topi i ‘çan ballin’ gazetares me 153 km/orë, përfundon me qepje...

0
Gazetarja e MLB, Kelsey Wingert thotë se është duke u rikuperuar, pasi u godit në kokë nga një top bejsbolli gjatë ndeshjes së nëntë...

Shqipëria mbështet anëtarësimin e Suedisë në NATO, ambasadorja e Suedisë: Ju...

0
Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad deklaroi sot se ka marrë mbështetjen e Kryeministrit Edi Rama dhe Ministres së Jashtme, Olta Xhaçka për...

Shqetësimet e për ujin e pijes në Deçan, Ramosaj thotë se...

0
Të reshurat para disa dite në komunën e Deçanit, kanë shkaktuar turbullim të ujit të pijes në disa fshatra të kësaj komune, gjë që...

Takimi i NATO-s, Xhaçka: Mbështesim anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë, hapni...

0
Shqipëria mbështet anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO, dhe së shpejti do të nisin procedurat përkatëse.Ky qëndrim është bërë i ditur nga ministrja...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS